Skóra człowieka wraz z upływem czasu ulega procesowi naturalnego starzenia. Działanie czynników wewnętrznych (zanik włókien kolagenowych) i zewnętrznych (ekspozycja na słońce, grawitacja) przyczynia się do tworzenia zmarszczek.

Wypełnianie zmarszczek

Za pomocą medycznych substancji wypełniających, tzw. wypełniaczy, można skorygować takie niedoskonałości jak bruzdy nosowo – wargowe, opadnięte kąciki ust, zmarszczki różnej głębokości. Do tych zabiegów najczęściej stosowane są nowoczesne preparaty zawierające kwas hialuronowy – polisacharyd naturalnie znajdujący się w skórze.

Wskazania:
zmarszczki w okolicy twarzy i szyi jak:
– bruzdy nosowo-wargowe
– dolina łez
– linie marionetki
– zmarszczki palacza
– opadające kąciki ust

Efekty:
Efekty zabiegu widoczne są od razu, a w zależności od podanego produktu i indywidualnych uwarunkowań utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Kwas hialuronowy, jako naturalny składnik skóry, z czasem zostaje wchłonięty, jednak badania wskazują, że wstrzyknięcie tej substancji powoduje asymilację kolagenu w okolicy jej podania. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie. Zmarszczki stają się całkowicie niewidoczne lub płytsze.

Wypełnianie zmarszczek

Przeciwwskazania:
ciąża
okres karmienia piersią
choroby autoimmunologiczne
skłonność do powstawania keloidów
stany zapalne skóry
przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
gorączka
implanty trwałe w danej okolicy